Опубликовано: 28 августа 2014 г.

Від кого залежить майбутнє




В цьому році Відкритий Чемпіонат з міні-футболу серед вихованців дитячих будинків та шкіл-інтернатів на Кубок «Майбутнє залежить від тебе» пройшов у Сочі. Уже впяте компанія «Мегафон» зібрала хлопців з дитячих будинків на футбольне свято. Головним призом для команд-переможців у двох вікових групах, як і минулого року, стане поїздка до Великобританії, де хлопці відвідають базу клубу «Арсенал», зустрінуться з гравцями і головним тренером, побувають на одній з ігор.

Такий дитячий турнір - видовище жахливо зворушливе і я, загалом, не скільки фотографував, скільки вболівав за команду, яка мені відразу сподобалася. Я вже писав про неї - про команду маленьких і дуже гордих абхазів, які люто билися за кожен мяч. Я просто ходив за ними з одного кінця поля в інший, підбадьорював хлопців разом з їх тренерами і радів кожній їх удачі на полі. Так і вийшло, що їх у мене більше всіх на фотографіях і відео. Ну, вже нехай так.


 
 
Все почалося на Центральному стадіоні Сочі. Вранці туди привезли хлопців та учасників дорослого футбольного турніру, який проходив одночасно з дитячим.




 
 
Все було по-дорослому - загальна побудова, оркестр, великі дядьки з адміністрації міста і три красуні з хлібом-сіллю в руках.




 
 
Потім хлопців посадили в автобуси і вони відправилися на футбольні поля в Мацесту - там проходили ігри першого дня турніру.



Турнір розбитий на дві вікові групи. Я залишився з маленькими і дивився, як грають вони:

 










 
Ось мій улюбленець - Инал Джугелія, сьомий номер. Абхазам було важко, їх мало і заміни, які можна робити під час гри, були рідко. А грали 5 на 5 з воротарями.




 
 
А це теж прекрасна компанія - пітерська команда і їх тренер. Пітерці виграли турнір минулого року і їздили до Англії, зустрічалися там з Аршавіним і Венгером, а перед грою «Арсеналу» стояли в тунелі, де гравці йдуть на поле і кожен футболіст вітав хлопців (це все влаштовував Алішер Усманов, співвласник клубу).

Цього року команда нова, а тренер той же. Грали хлопці неважливо і тренер їх чехвостіл так, що народ збігався послухати його лайка. Це все було, звичайно, по-доброму, в серцях і нічого, крім посмішки, викликати не могло. У відео внизу ці фрагменти є.




 
 
Тут поки передстартова накачування: «Мужики, ви одна команда, тримайтеся разом і все вийде».





 
 
Хлопці з Абхазії грають з волгоградців. Джугелія намагаються зупинити підніжкою.





 
 
А ось цього абсолютно кінематографічного персонажа («Вождь червоношкірих» за ОГенрі йому грати) в команді звуть, чомусь, морозець. Насправді він - Данило Хашиг.




 
 
Ось так морозики діє на полі - забиває гол у ворота команди з Москви.




 
 
Практично у всіх командах були дівчатка. Правда, в грі я їх бачив тільки у москвичів. Дівчинка на знімку - з Таджикистану.




 
 
Дуже хороших суддів запросили на турнір. Вони не просто відбували номер, а щиро вболівали за хлопців, судили відповідально і дуже доброзичливо.




 
 
Воротареві абхазької команди дісталося в грі з москвичами. Тут бідолаха отримав ногою по обличчю.




 
 
Товариші допомогли встати на ноги, обтрусили, сказали пару добрих слів.




 
 
Ось він такий - абхазький воротар. Кульгав і плакав, але з воріт - ні кроку. Мужик.




 
 
Он як на мяч виходив, чи не відвертаючись, чи не закрився. Коли пропускав - засмучувався більше всіх.




 
 
У той день жарко не було, з гір дув прохолодний вітерець, але сонце припікало і футболістам було нелегко бігати під ним.




 
 
А на полі поряд пітерці програли комусь. Ох, горе-то яке ...




 
 
Тренер їх лає, хлопці відводять очі, дивляться вбік, але старшого слухають уважно.




 
 
А це грають таджики. На поле чути голос їх тренера - маленького, кругленького, як мячик. Він постійно, як і абхази, пересипає свою мову рідною мовою російськими словами.




 
 




 
 
Хлопці з Волгограда в перерві між іграми.




 
 
Таджики гол забили!




 
 
І тут же пропустили у свої ворота, ех ...




 
 
Пітерці грають з абхазами. Ті вже зовсім видихалися, програють, але намагаються тримати марку і не здаються.




 
 
Після першого туру всіх футболістів відвезли на обід. Жили вони в нещодавно відремонтованому «Супутнику». Ми поїхали разом з ними. Хлопців годували ресторанною їжею - шведський стіл, все дуже смачно, на столах стоять таблички з назвами команд. Краса, одним словом.

Потім ті, у кого ще залишалися сили, поїхали назад в Мацесту на майстер-клас, який їм влаштували організатори турніру, покликавши професійних футболістів. Приїхав Олег Кузьмін з «Локомотива», колишній спартаківець Андрій Мовсесян (він на знімку, кращий бомбардир клубу в 1994 р.) і суддя ФІФА Юрій Захаров. Години дві дорослі займалися з хлопцями різними вправами, показували, розповідали - загалом, ділилися досвідом.



 
 
Роздавали автографи, звичайно. Олег Кузьмін - на знімку.




 
 
Потім кожен бажаючий отримав календар з автографами.




 
 
І ми сфотографували хлопців на память.

Я полетів на наступний день і фінальних ігор не побачив. А перемогли в цьому році команди з Сибіру. У старшій групі (15-16 років) виграла команда «Тотем» з Красноярська, у молодших (12-14 років) переміг «Шанс» з м. Минусинськ, Красноярського краю. Вони й і поїдуть до Англії знайомитися з футболістами «Арсеналу».


На десерт - відеоролик про те, що я побачив 21-го травня на футбольному полі в Мацесте:

       
Автор публикации: admin
Просмотров:
Комментарии Ответить через Вконтакте Ответить через Facebook

Добавить комментарий!

Опрос
Какие новости по вашему мнению самые интересные
АРТ
Шоу
Авто
Наш Мир
Архитектура
Дизайн и интерьер
Технологии
Кино
Проишествия
Наука и техника
Животные
Отдых
Спорт
Все

Здравствуйте, шановні відвідувачі порталу Picsru.eu. У нас ви можете знайти найцікавіші новини інтернету,
або додавати свої і т.д. Користуватися нашим порталом ви можете абсолютно безкоштовно. Сервер працює цілодобово.
Так само, ви можете спілкуватися на нашому форумі. Ми - цікава соціальна мережа! Ви завжди можете публікувати цікавий контент
© 2013 Фотоновости - Мира