Опубликовано: 29 июля 2015 г.

Останній політ Атлантіса


Кілька хвилин тому космічний шатл Атлантіс відправився зі стартового майданчика Космічного центру Кеннеді у свій останній політ. Вперше запущений в космос 25 років тому, в жовтні 1985 року, космічний шаттл НАСА «Атлантіс» відправився в свій 32-ий і останній політ. Під час цього польоту - перший з трьох останніх у програмі НАСА - на Міжнародну космічну станцію буде доставлена ??універсальна вантажна конструкція і зібраний в Росії малий дослідницький модуль Світанок. У цьому випуску зібрані фотографії недавніх дій «Атлантіса» - спуск з орбіти в листопаді минулого року, приземлення і приготування до сьогоднішнього останнього польоту.

 

(Всього 38 фото)

 

2126 Последний полет Атлантиса

 

Джерело: The Boston Globe

 
1154 Последний полет Атлантиса
 

1. Силует шаттла «Атлантіс» видно на тлі прожекторів блоку збірки апаратів в Космічному центрі Кеннеді, під час його виїзду на платформу 39А. (NASA / Amanda Diller)

 
2126 Последний полет Атлантиса  

2. Наприкінці минулого року, майже в кінці попередньої місії «Атлантіса», член експедиції 23 на борту Міжнародної космічної станції сфотографував «Атлантіс» незабаром після того, як шатл відстикувався від станції і почав входити в щільні шари атмосфери. (NASA)

 
 
375 Последний полет Атлантиса  

3. «Атлантіс» летить до посадочної смуги 33 Космічного центру Кеннеді, 27 листопада 2009 року в Кейп Канаверал, штат Флорида. Шаттл завершив 11-денну місію на міжнародну космічну станцію. (AP Photo / Chris OMeara)

 
 
458 Последний полет Атлантиса
 

4. Шаттл «Атлантіс» з розкритим парашутом сідає на смугу 33 в Космічному центрі Кеннеді, провівши 11 днів в космосі. На задньому плані - 160-метровий будинок складання літальних апаратів і кран, що використовується для будівництва нової рухомий пускової установки. (NASA / Tim Terry)

 
544 Последний полет Атлантиса  

5. Командир місії «STS-129» Чарльз Хобах тягнеться до носа корабля «Атлантіс» після успішного приземлення. (AP Photo / Scott Audette, Pool)

 
 
644 Последний полет Атлантиса  

6. Незабаром після приземлення «Атлантіс» перевезли в монтажно-складальний корпус в Космічному центрі Кеннеді у Флориді. На фото: один з трьох головних двигунів прибирають, використовуючи спеціальні елеватори Hyster. Огляд і установка кожного двигуна є стандартною процедурою після місії шаттла. (NASA / Glenn Benson)

 
 
741 Последний полет Атлантиса  

7. У першому монтажно-складальному корпусі техніки компанії «United Space Alliance» завершують огляд восьмого вікна відсіку екіпажу корабля «Атлантіс». (NASA / Jim Grossmann)

 
 
839 Последний полет Атлантиса
 

8. Техніки готуються встановити систему, використовувану для огляду теплового щита шаттла, у вантажний відсік шатлу, в першому монтажно-складальному корпусі. Стріла збору забирається з шаттла на кожному етапі обробки. Після пяти послідовних польотів, всі внутрішні компоненти піддаються ретельній електронної перевірці в лабораторії дистанційного маніпулятора. 15-метрова система прикріплюється до кінця руки робота-маніпулятора шаттла і підтримує камери і лазерні системи, що використовуються для огляду теплозахисної системи в космосі. (NASA / Jim Grossmann)

 
939 Последний полет Атлантиса  

9. У центрі перевірки SSMEPF головний двигун шаттла прибирають з підставки і переміщають на транспортер, щоб перевезти в монтажно-складальний корпус 1, в якому шаттл «Атлантіс» готується до майбутньої місії «STS-132». Головний двигун становить 4,27 метра в довжину, важить приблизно 3175 кг і становить 2,29 метра в діаметрі. (NASA / Troy Cryder)

 
 
1046 Последний полет Атлантиса  

10. У першому монтажно-складальному корпусі робітники встановлюють головний двигун шаттла на місце. (NASA / Troy Cryder)

 
 
1155 Последний полет Атлантиса  

11. Два з трьох головних двигунів шаттла «Атлантіс» встановлені на місце напередодні місії «STS-132». (NASA / Troy Cryder)

 
 
1243 Последний полет Атлантиса  

12. Головний авіаційний інспектор компанії «United Space Alliance» Рей Кокс перевіряє, щоб в трубу кондиціонера не потрапило чужорідних обєктів і забруднень, перш ніж встановлювати її на шаттл «Атлантіс». Уламки або бруд можуть заподіяти шкоду фільтрам системи і запірної арматури або змінити приплив повітря в систему. Труба стабілізує тиск під час зльоту і посадки і запобігає утворенню на них конденсату. (NASA / Kim Shiflett)

 
 
1340 Последний полет Атлантиса  

13. Баржа «Пегас» з зовнішнім паливним баком 136 причалює до водойми у Космічного центру Кеннеді. Бак ET-136 буде використаний під час запуску шатла «Атлантіс». (NASA / Rusty Backer)

 
 
1436 Последний полет Атлантиса  

14. Зовнішній паливний бак 136 зявляється з баржі «Пегас», причалити до берега недалеко від корпусу збірки апаратів. (NASA / Troy Cryder)

 
 
1532 Последний полет Атлантиса  

15. Мостовий кран піднімає зовнішній паливний бак для шаттла «Атлантіс» з випробувальної шахти корпусу збірки апаратів. (NASA / Jack Pfaller)

 
 
1630 Последний полет Атлантиса  

16. Члени екіпажу корабля «Атлантіс» беруть участь у тренуванні під час перевірки інтерфейсів екіпажу перед місією. На фото: командир Кен Хем знайомиться з настройками в кабіні шаттла. Перевірка інтерфейсів дає екіпажу можливість ознайомитися з технічним забезпеченням шаттла. (NASA / Kim Shiflett)

 
 
1724 Последний полет Атлантиса  

17. Для демонстрації зібраного в Росії малого дослідницького модуля в монтажно-складальному корпусі була зібрана прес-конференція за участю НАСА і «Роскосмос». Всі необхідні деталі і вантаж були встановлені на модуль. Модуль був виставлений на огляд ЗМІ перед перевезенням до монтажно-складальний цех космічної станції в космічному центрі НАСА. Екіпаж шаттла «Атлантіс» з шести чоловік доставить універсальну вантажну конструкцію і модуль на Міжнародну космічну станцію. Модуль буде відразу ж прикріплений до відсіку управління «Зоря», що виходить на Землю. Модуль (що має назву «Світанок») буде використовуватися для зберігання вантажу і буде також бути додатковим відсіком станції. (NASA / Dimitri Gerondidaikis)

 
 
1824 Последний полет Атлантиса  

18. Сергій Кіреевічев з центру підготовки космонавтів імені Гагаріна проводить інструктаж для членів екіпажу «STS-132» з улаштування та роботі стикувального пристрою для малого дослідницького модуля під час перевірки інтерфейсу екіпажу. Зліва (у блакитних костюмах) фахівець місії Пірс Селлерс, командир Кен Хен і фахівці місії Майкл Гуд і Гарретт Райсман. (NASA / Troy Cryder)

 
 
1923 Последний полет Атлантиса  

19. Заднє посадочне шасі шаттла «Атлантіс». Зміни в плитках теплозахисної системи позначаються на стулках ніші шасі, так що необхідно випускати шасі, щоб двері відкривалися безперешкодно. (NASA / Gianni Woods)

 
 
2021 Последний полет Атлантиса  

20. Астронавти Майкл Гуд (попереду) і Гарретт Райсман репетирують за допомогою спеціального обладнання деякі дії майбутньої місії на Міжнародній космічній станції. Під час цей тренування в «віртуальної реальності» астронавти надягають шолом і рукавички і дивляться на компютер, де відображуються їх руху на тлі «намальованого» обладнання станції, з яким їм доведеться працювати. (NASA)

 
 
2127 Последний полет Атлантиса  

21. Вчений японської компанії «Japan Manned Space Systems Corp.» Готує обладнання для польоту на Міжнародну космічну станцію. Члени екіпажу на станції перевірять, чи зраджує мікрогравітація феруловую кислоту в насінні рису, таким чином, скорочуючи механічну міцність клітинних стінок. (NASA / Jack Pfaller)

 
 
2223 Последний полет Атлантиса  

22. Спеціаліст польоту «STS-132» астронавт Майк Гуд працює з камерою, призначеної для роботи за бортом під час тренування виходу у відкритий космос в лабораторії нейтральної плавучості, недалеко від Космічного центру Джонсона 30 вересня 2009. (NASA)

 
 
2320 Последний полет Атлантиса  

23. Космічний шаттл «Атлантіс» наближається до корпусу збірки апаратів, віддаляючись від монтажно-складального корпусу, де його готували до польоту. (NASA / Jack Pfaller)

 
 
2416 Последний полет Атлантиса  

24. Шаттл «Атлантіс» піднімають з транспортера в відсік High Bay-1. У відсіку «Атлантіс» приєднають до зовнішнього паливного баку та твердопаливним прискорювачам. (NASA / Cory Huston)

 
 
2515 660x990 Последний полет Атлантиса  

25. «Атлантіс» опускають уздовж зовнішнього паливного бака і твердопаливних прискорювачів. (NASA / Jack Pfaller)

 
 
2614 Последний полет Атлантиса  

26. Командир Кен Хем вмощується в кабіні тренувального шаттла, щоб відпрацювати посадку з негайним зльотом. Літаком для підготовки до польоту шаттла служить літак «Gulfstream II», підбудований під управління космічного корабля. (NASA / Troy Cryder)

 
 
2713 Последний полет Атлантиса  

27. Пілот Тоні Антонеллі взяв свого інструктора Девіда Сеймура (ліворуч) на прогулянку в бронетранспортері «М-113» під час тренування водіння. У тренуванні також взяв участь фахівець Стів Боуен. Бронетранспортер завжди «припаркований» у стартової платформи на випадок аварійного виходу із зони стартового майданчика. (NASA / Kim Shiflett)

 
 
2811 Последний полет Атлантиса  

28. Астронавт НАСА Тоні Антонеллі в тренувальній версії скафандра пуску і посадки під час навчань в Космічному центрі Джонсона 8 квітня 2010. (NASA)

 
 
2910 Последний полет Атлантиса  

29. Вода на дорозі для гусеничного транспортера у 52-поверхового корпусу збірки апаратів в Космічному центрі Кеннеді у Флориді, де шаттл «Атлантіс» чекає транспортування на стартовий майданчик 39А. Через грозу, що пройшла над центром, дорога розмокла і транспортер не зміг перевезти шаттл на 5,47 км. (NASA / Kim Shiflett)

 
 
309 Последний полет Атлантиса  

30. Гусеничний транспортер починає викочувати шаттл «Атлантіс» з відсіку High Bay 1, щоб відвезти на стартовий майданчик 39А, що знаходиться в 5 км. (NASA / Amanda Diller)

 
 
3118 Последний полет Атлантиса  

31. Гусеничний транспортер вагою в 2,7 мільйона кг везе шаттл «Атлантіс» з корпусу збірки до стартової платформі 39А. (NASA / Amanda Diller)

 
 
3216 Последний полет Атлантиса  

32. Робота з установки новоприбулого шаттла на платформу почалася. (NASA / Amanda Diller)

 
 
3312 Последний полет Атлантиса  

33. Сонце встає над Атлантичним океаном, недалеко від стартового майданчика в Космічному центрі Кеннеді. Шаттл «Атлантіс» перевезли з корпусу збірки на стартовий майданчик за одну ніч. (NASA / Jack Pfaller)

 
 
3410 Последний полет Атлантиса  

34. Астронавти космічного шаттла «Атлантіс» летять над місцем посадки в літаках Т-38 10 травня 2010 в Кейп Канаверал, Флорида. Екіпаж Атлантіса готувався до польоту до Міжнародної космічної станції, запланованого на 14 травня. (Matt Stroshane / Getty Images)

 
 
3510 Последний полет Атлантиса  

35. Сімя морських яструбів у корпуса збірки апаратів Космічного центру Кеннеді 13 травня. (AP Photo / NASA, Bill Ingalls)

 
 
3610 Последний полет Атлантиса  

36. Робочий несе шнур з верхньої ремонтного майданчика. (AP Photo / Terry Renna)

 
 
376 Последний полет Атлантиса  

37. Шаттл «Атлантіс» готується до стартує 14 травня 2010 року. (Matt Stroshane / Getty Images)

 
 
385 Последний полет Атлантиса  

38. Астронавти «Атлантіса» позують для фото перед фургоном, привезшим їх в Космічний центр Кеннеді 14 травня. (DON EMMERT / AFP / Getty Images)

 
Стаття взята з: http://bigpicture.com.ua

P.S. Якщо стаття була Вам корисна, поділіться будь ласка їй в соціальних мережах, понатискайте на кнопочки нижче.

Автор публикации: admin
Просмотров:
Комментарии Ответить через Вконтакте Ответить через Facebook

Добавить комментарий!

Опрос
Какие новости по вашему мнению самые интересные
АРТ
Шоу
Авто
Наш Мир
Архитектура
Дизайн и интерьер
Технологии
Кино
Проишествия
Наука и техника
Животные
Отдых
Спорт
Все